arven

arven

Kdo maže, ten jede

Oleje a másla už dávno nepatří jen do kuchyně. Své místo si našly i ve světě kosmetiky. Lidé se víc než kdy jindy zajímají o složení produktů, i těch určených na tělo a pleť. Přírodní složky se dostávají do popředí díky svým blahodárným účinkům, absenci chemických látek a kvalitě.

Krásná jako Kleopatra

Oleje se využívaly jako kosmetické přípravky již ve starém Egyptě. Dokonce tvořil základ většiny preparátů. Oblíbené byly i koupele ve směsi olejů a mléka, které zvláčňovaly a hydratovaly pokožku. Samotná Kleopatra potírala svůj obličej i tělo mandlovým olejem, který byl považován za posvátný, protože měl zabraňovat stárnutí.

Ten dělá to a druhý zase ono

  • Olivový olej – Řadí se mezi pět nejprospěšnějších surovin na světě. A právem. Léčí popraskanou kůži, napomáhá k rychlejšímu hojení jizev, vyživuje vlasy i pleť.
  • Kokosový olej – Zábaly na vlasy, masáže, pomocník při hubnutí, při bělení zubů, na hydrataci pleti. Kokosák má velmi širokou škálu využití, přezdívá se mu bílé zlato a je jedním z nejoblíbenějších rostlinných olejů.
  • Banánový olej – Zvládá zvrátit negativní účinky na pleti způsobené slunečním zářením, hydratuje a je úžasnou formou anti-agingové terapie proti rychlému stárnutí pokožky. Lze jej využít i na tělo a je považován za jeden z nejluxusnějších.
  • Makový olej – Nejen, že je skvělý při léčbě různých onemocnění, například těch kožních nebo kardiovaskulárních, ale udržuje naši pokožku pružnou a hebkou.
  • Konopný olej – Odstraňuje symptomy ekzému, působí antibakteriálně a protizánětlivě. Na rozdíl od ostatních je i hypoalergenní, tím pádem ho lze použít i na citlivou pleť.

Jako ze salonu krásy

Mnoho korporátů si povšimnulo zvýšené poptávky po těchto surovinách a na náš trh je distribuují ve velkém, v různých úpravách a směsích. Existují i specializované obchody zaměřené na prodej přírodní kosmetiky, kde vám vyškolený personál jistě pomůže vybrat ten nejvhodnější, který se bude hodit k typu a potřebám vaší pokožky.Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek