arven

arven

Přirozená krása – přežitek?

Nové kosmetické vychytávky a líčidla se objevují tak často, že je ani nejde sledovat. Časy, kdy nás zdobily výrazné oční stíny, barevné řasenky, rtěnky od temně hnědé po neonově růžovou, dlouhé a špičaté nehty s infantilními obrázky nebo výrazná zdravíčka, jsou naštěstí pryč. Ani tak ale nedostává přirozená krása tolik prostoru, kolik by zasloužila.

Kdo se tam skrývá?

Ženy často svírá pocit, že jsou ošklivé a neatraktivní. A tak se poctivě každé ráno líčí a skrývají svou pravou tvář pod silné vrstvy make-upu, úporně se snaží zamaskovat pihy, zahladit vrásky kolem očí a rtů, díky stínovaní, které okoukaly z Youtube, čarují se štětcem, zmenšují si nos a nechávají vystupovat lícní kosti. Při čekání na autobus nebo metro tak potkáváme dost figurek, které jsou téměř k nepoznání a pohled na ně je často i k popukání. Kde se vzal mýtus, že pravá krása ženy je překážkou?

Nedostatky, kam se podíváš

Staly se otrokyněmi reklam na dekorativní kosmetiku a zázračné krémy, nebo mají tak nízké sebevědomí? Sdílí muži názor, že je lepší maska jako podle šablony než drobné nedostatky, které udělají ženu jedinečnou? Ženy jsou přebornice, vidí i to, co není. Krásná dívka, na které mohou všichni oči nechat, se trápí i tím, co zjevně neexistuje a snaží se to potlačit.
  • Vrásky
  • Pihy
  • Buclaté tváře
  • Špičatá brada
  • Odstáté uši
  • Vysoké čelo

Buďte jiná

Věřte, že muži vás přijmou s láskou a otevřenou náručí, když se budete umět zasmát, pobavit, vytvoříte domov a vytáhnete ho na motokáry. Čelo skryje ofina, vrásky jsou leda tak od smíchu a pihy jsou do poslední roztomilé. K čemu jsou kosmetické taštičky přecpané k prasknutí? Vždyť to pak vypadá jako ve filmu Star Wars a ženy jsou na chlup stejné jako druidi. To není moc sexy.
Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek