arven

arven

Proti bolesti hlavy

Útrpná bolest, ať palčivě vystřeluje v zátylku nebo už hodiny vytváří tlak na spáncích, je ochromující. Ne vždy se podaří usnout a chmury přečkat v říši snů, a tak přichází na pomoc růžová tabletka. Je to ale to nejlepší řešení?

Vlastní výroba

Stejně jako u domácích mýdel nebo jednoduchých peelingů ze soli nebo kávových zrn, jdou lidé dál a vymýšlí, jak by si svépomocí pomohli i bez armády barevných prášků z lékárny. Stačí pár základních surovin a doma si můžete namíchat krém, který uleví vaší hlavě a rychle zmírní bolest.

Jednoduchý postup

Seznam surovin je krátký.
  • Půl hrnku kokosového oleje – skvělé pojidlo, vytvoří jemnou emulzi
  • Poloviční množství mangového másla – hydratuje, chrání a je vhodný i pro citlivou pokožku
  • Polévková lžíce heřmánku – uklidňující vůně
  • Stejně tak měsíčku – silné protizánětlivé účinky
  • Čajová lžička oxidu zinečnatého
Všechno hravě seženete na internetu, ve většině obchodů budete intuitivně naváděni tak, abyste nezapomněli na něco důležitého – tyčky na míchání nebo lahvičky na uskladnění. Ve vodní lázni rozehřejte kokosový olej. Pamatujte, že při výrobě domácí kosmetiky je důležitý čas a nic se nesmí uspěchat. Suroviny by rázem ztratily svoje kouzlo nebo se zničily. Do rozpuštěné směsi přidejte heřmánek a měsíček a dobrou hodinu lehce promíchávejte a držte pod bodem varu. Jakmile se suroviny spojí a tekutina téměř vyvaří, smíchejte směs s oxidem zinečnatým a mangovým máslem. Měla by vzniknout jemná a krémová emulze. Naplňte připravené lahvičky nebo kelímky a je hotovo. V lednici bude krém tuhý, při pokojové teplotě povolí.

Podomácku

Výroba krémů, kosmetiky a drogerie je dalším z klínů do doposud neporazitelné síly lékařské péče. Dlouhá staletí jsme ale byli odkázání právě na poklady přírody a je milé, že se k jejímu učení vracíme.
Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek