arven

arven

Tipy pro mastnou pleť

Každá žena chce být krásná – a pokud má mastnou pleť? Nevadí! Výhodou mastné pleti je, že oproti suché stárne mnohem pomaleji. Chcete-li se vyhnout rozšířeným pórům a mastnému vzhledu pokožky, vsaďte na tyto rady.

Každodenní péče

Péče o pleť je každodenní rutinou. Právě a jedině to, že se o sebe budeme s železnou pravidelností starat, nám zaručí skvělý výsledek až do vysokého věku. Péče o mastnou pleť je přitom mnohem jednodušší než ta, kterou vyžaduje pleť suchá. Mastná pleť je navíc méně náchylná k tvorbě vrásek - ty se také tvoří až v pozdějším věku. Každodenní rutina je jednoduchá jako online půjčka, ráno a večer si pleť ošetřete a zůstanete věčně mladá.

Ranní ptáče

Abyste po celý den vypadala svěže a vaše pleť se neleskla, je potřeba, abyste každé ráno věnovala pár minut její údržbě. Zvyk je železná košile, říká se - a je to pravda. Péče o mastnou pleť skutečně vyžaduje tuto železnou košili v podobě ranního návyku: ráno si obličej opláchněte teplou, ne však horkou vodou. Dále si obličej ošetřete tonikem či čisticí vodou a naneste na ni hydratační krém bez obsahu oleje.

Během dne

Cítíte během dne, že vaše pleť ztrácí na kráse a potřebuje ošetřit? Není nic snazšího, než si do kabelky vložit micelární vodu a ošetřit s ní obličej – k tomu vám postačí krátká chvilička. Obličej si očistěte a případně použijte pudr, aby měla vaše pleť opět matný vzhled. Při použití make-upu jej můžete doplnit o zmatňující krémy – ty by opět měly být v oil free verzi - tedy bez obsahu olejů. Nemáte-li ani chvilku k ošetření pleti, postačí vám ukrýt v kabelce zmatňující ubrousky z drogerie za pár korun.

Večerní odpočinek

Než ulehnete do postele, vsaďte opět na rutinu – večerní ošetření pleti je mnohem důležitější než to ranní a je přitom otázkou pár minut, zabere tedy minimum času a vyřeší mnoho, podobně jako rychlá půjčka. Vaše pokožka si může odpočinout od nečistot z vnějšího prostředí jako je smog, prach či make-up. Důkladně odstraňte make-up a vyčistěte svou pleť pomocí čistícího gelu či micelární vody. Dále byste opět měli použít hydratační přípravky obohacené o složky zabraňující vzniku kožního mazu.

Čas pro sebe

Jednou týdně by u vás pravidelně měl nastat čas, který si vyhradíte jen pro sebe a péči o svou pleť. Připravte si domácí masku na obličej a dekolt, vybírat můžete ze široké škály ingrediencí prospěšných pro zmatnění vaší pokožky. Usaďte se na pohovku, pusťte si oblíbenou hudbu a dopřejte si půl hodinu jen pro sebe. Ideálními složkami domácí pleťové masky jsou nakrájené okurky (zklidňují a stahují póry), jogurt (vstřebává mastnotu z pokožky) či ušlehaný vaječný bílek (zpevňuje pokožku).

Dopřejte si kvalitu!

Je pravdou, že kvalita něco stojí – a speciální přípravky na problematickou pleť nejsou zrovna z těch nejlepších. Nemusíte ale věšet hlavu, s jejich pořízením vám jistě pomůže sms půjčka. Pořiďte si jen to nejlepší – teď už na to budete mít!

Co je dobré pro mastnou pleť?

  • micelární voda
  • hydratační krém bez oleje
  • vitamin B
  • pravidelné čištění
Užívejte si svou krásu!Eliška říká
21.01.2019

Zdravím redakci. Nedávno jsem sehnala za pár korun odličovací kosmetiku v DM- mají řadu pro citlivou i normální pleť a nedám na ni dopustit. Určitě doporučuji!Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek